Naše mateřská škola se nachází v  pěkném a klidném prostředí sídliště Sosna, které je jednou z okrajových částí města Třince. V blízkosti se nachází kopec Jahodná, areál školy obklopuje malý lesík, za nímž protéká řeka Olše. Tyto okolnosti poskytují mnoho příležitostí k poznávání živé i neživé přírody, a to nás vedlo k tomu, abychom z těchto podmínek vycházeli při tvorbě našeho školního vzdělávacího programu, jež jsme nazvali „Kouzlíme s přírodou“.
Přízemní budova mateřské školy je obklopena prostornou a členitou školní zahradou, kterou využíváme po celý rok. Je zde dostatečně velká travnatá plocha, zrekonstruovaný chodník, okrasné keře a vzrostlé stromy zajišťující stín během slunečných dní. Zahrada je vybavena dvěma pískovišti, skluzavkou a sestavou průlezek, což nabízí dětem spoustu činností. Zvlněný terén využíváme v zimním období ke klouzání a bobování.

skolka 1skolka_3

Objekt má tři vchody pro samostatný vstup do mladší třídy „Broučků, starší třídy „Sluníček“ a do provozní části budovy. Vnitřní prostory lze charakterizovat jako částečně bezbariérové, místnosti jsou vzájemně propojeny. Každá třída má vlastní šatnu, sociální zařízení a jídelní koutek. Okna tříd jsou orientovaná na prosluněnou jižní stranu s výhledem do školní zahrady a na blízký lesík. Třídy jsou světlé, prostorné, esteticky a nově vybavené nábytkem, jež je přizpůsoben věkovým potřebám dětí tak, aby si samy mohly organizovat hru, pohybové i odpočinkové činnosti. Vybavení hračkami, materiály a doplňky dávají dětem široký prostor ke hrám a činnostem, které podporují rozvoj jejich osobnosti.
Součástí budovy je kuchyň, která zajišťuje dětem za účelem jejich zdravého vývoje ,čerstvou a chutnou stravu podle doporučených receptur.
V mateřské škole jsou děti rozděleny do 2 homogenních tříd (podle věku). Ráno, venku a odpoledne mají děti možnost stýkat se s ostatními. Škola je celodenní, s provozem od 6,00 – 16,30 hod
Základní škola, pod kterou spadáme, se nachází nedaleko, což nám umožňuje navštěvovat ji u příležitosti různých vystoupení a akcí. Společně připravujeme kulturní vystoupení, navštěvujeme starší kamarády v 1. třídě. Děti se seznamují s prostředím základní školy, s učiteli a zaměstnanci. Přechod dětí z mateřské školy do základní je pak pro ně snadnější.
Přestože je naše mateřská škola okrajovou, jsou zde zajištěny pravidelné autobusové spoje, automobilem trvá cesta z centra města zhruba 5 minut.
V mateřské škole pracujeme podle školního vzdělávacího programu, který jsme upravily dle potřeb dětí a podmínek mateřské školy. Snažíme se vést děti ke zdravému životnímu stylu, ochraně přírodního prostředí, nabízíme aktivity, které obohacují poznání dětí, rozvíjí zdravé sebevědomí, umožňují radostný a spokojený pobyt v kolektivu vrstevníků.

Dovolte, abychom Vám představily náš kolektiv

Na všechno s láskou dohlíží:

• monika_nMonika Niedobová - vedoucí učitelka

O děti starostlivě pečují, rozšiřují a obohacují jejich znalosti i dovednosti:

ve třídě Sluníček

• monika_n1Monika Niedobová - ved. uč.
  • GabrielaGabriela Ciencialová - učitelka

ve třídě Broučků

• marcela_mMarcela Martynková - učitelka
  • ŽanetaŽaneta Žikovičová - učitelka

Ve třídě "Broučků" pomáhá:

• Bc. Uršula Kostková Kujawová - školní asistentka

O to, aby bylo všude útulno a uklizeno se stará:

• tana_tTaťána Ruszová - školnice

O plná bříška se stará a "dobroty" připravuje:

• Lucie Raszková - kuchařka

Jídlo plánuje a kontroluje, aby jídelníček obsahoval vše potřebné:

• Věra Klimková - vedoucí školní kuchyně

Režim dne

06,00 - 08,15 hod.

• postupný příchod dětí, hry a činnosti dle volby a přání dětí, individuální péče

08,15 - 09,15 hod.

• pohybové aktivity, hygiena, svačina

09,15 - 09,45 hod.

• didakticky cílené činnosti

09,45 - 11,30 hod.

• příprava na pobyt venku aktivity a hry v přírodním prostředí

11,30 - 12,30 hod.

• hygiena, oběd, příprava na odpočinek

12,30 - 14,30 hod.

• odpočinek, svačina

14,30 - 16,30 hod.

• odpolední zájmové činnosti dětí, hry, individuální péče, rozchod dětí

Veškeré časové údaje vnitřního režimu jsou pouze orientační, podle zájmu a potřeb dětí se mohou jednotlivé činnosti prodloužit, zkrátit, změnit.

Doplňkový program

V naší mateřské škole nabízíme:

• nadaným a talentovaným dětem rozšířenou péči při seznamování s angličtinou
  • rozšířenou péči dětem s narušenou komunikační schopností

V naší mateřské škole panuje přátelské prostředí, které na první pohled potěší a rozzáří nejen Vaše malé ratolesti, ale také Vás samotné. Jsme si téměř jisti, že po první návštěvě na Vás dopadne lehká tíha nostalgie. Postačí jen chvíle, pár pohledů po našich třídách, a začnete s úsměvem na tváři vzpomínat, jaké to bylo krásné a bezstarostné docházet každý všední den do školky...

sobota 20. 4. déšť se sněhem 7/2 °C