Rodičům prvňáčků 2023/2024

rodičovská typologie

Zde jednoduchý nástroj pro rodiče, kteří vybírají školu pro svého prvňáčka - https://rodicovskatypologie.cz.

Naše škola nabízí:

• učitelé se zaměřují na obsah výuky v souladu se školním vzdělávacím programem, a zároveň podporují otevřené vztahy mezi dětmi, vztahy založené na toleranci a osobní pohodě,
  • učitel je partnerem i průvodcem při vzdělávání i výchově dítěte,
  • společenství rodičů ovlivňuje fungování a pravidla školy prostřednictvím školské rady, pravidelným setkáváním sdružení rodičů školy s vedením školy, otevřenou komunikaci ředitelky školy s jednotlivými rodiči dle přání rodičů. V Otevřené třídě se rodiče spolupodílejí na vzdělávání svých dětí nejen prostřednictvím zážitkových programů.
  • stát plně hradí vzdělávání každého dítěte. Rodič, pokud má zájem, přispívá na nadstandardní aktivity pro své dítě. V Otevřené třídě rodiče přispívají na dalšího průvodce, zážitkové programy, nadstandardní pomůcky.
  • nabízíme tvořivé aktivity a činnosti, které rozvíjí logické myšlení, chuť a touhu objevovat a zkoumat, seberealizaci každého dítěte,
  • rodič je pravidelně informován o výsledcích vzdělávání svého dítěte, o jeho pokroku. Učitel společně s rodičem pomáhá dítěti zvládnout případné obtíže.
  • všichni zaměstnanci školy jsou asertivní vůči přání rodičů i jejich dětí.

Informace k organizaci zápisů k povinné školní docházce, 16.12.2016, Čj.  MSMT-27988/2016

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává tyto informace, které mají sloužit jako metodická pomoc pro základní školy k organizaci zápisů k povinné školní docházce, jejichž součástí může být orientační posouzení školní připravenosti, respektive schopností a dovedností dítěte v oblastech stanovených Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání (dále jen „RVP PV“), tj. očekávaných výstupů vzdělávacích oblastí, které lze v průběhu zápisu orientačně posoudit. Celý dokument si můžete přečíst zde - informace_k_zapisum_do_zs.pdf (1.27 MB).

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

"po rozkliknutí" obrázku můžete nalézt odpovědi na otázky, které se týkají budoucího vzdělávání vašeho dítěte ve škole.

predskolak1

Jak vybrat školní brašnu?

aktovka1Odpověď na otázku naleznete zde - letak_brasna_.pdf (1.31 MB).

Tento zdravotně výchovný materiál byl vydán za finanční podpory dotačního programu MZ „Národní program zdraví – Projekty podpory zdraví 2011“, projekt č. 10140 „Program škola podporující zdraví v ČR: rozvoj, inovace a hodnocení“.

dnes, neděle 28. 4. 2024
oblačno 21 °C 7 °C