ZŠ a MŠ Třinec
Základní škola a mateřská škola Třinec, Kaštanová 412

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Modernizace odborných učeben ZŠ Kaštanová

logo

Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj, 11703 - Integrovaný regionální operační program, Infrastruktura základních škol pro uhelné regiony

Identifikační číslo: 117D03G001630

Název akce (projektu): Modernizace odborných učeben ZŠ Kaštanová

Účastník: Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Místo realizace: Třinec

Celkové zdroje: 5 000 000 Kč z toho: 85 % z Evropského fondu pro regionální rozvoj, 5% ze státního rozpočtu, 10% hradí žadatel

Doba realizace projektu: 01. 09. 2020 – 31. 12. 2021

Cíl projektu:

Modernizace stávající IT učebny – modernizace stávajícího vybavení (např. data projektor, PC pro žáky, nábytek), nakoupení nového vybavení (např. robotické učební pomůcky, výukový software) a drobné stavební úpravy (např. výměna oken a jejich zastínění, rozvody slaboproudu apod.).  Vybudování přírodovědné učebny (badatelny) – nakoupení vybavení (např. interaktivní dataprojektor, notebooky pro žáky, volně stojící nábytek, výukové pomůcky) a drobné stavební úpravy (např. vestavěný nábytek, vetší počet umyvadel, výměna oken a jejich zastínění, rozvody slaboproudu apod.)

Vybudování přírodovědné učebny – nakoupení vybavení (interaktivní tabule, tablety, volně stojící nábytek, výukové pomůcky) a drobné stavební úpravy (výměna oken a jejich zastínění)

Využití výše uvedených učeben a zakoupených pomůcek ve většině předmětů v souladu s platným RVP a ŠVP a příprava na plánovanou změnu RVP dle návrhu revizí RVP z roku 2018 v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Vybudování dvou odborných kabinetů k těmto odborným učebnám, kde půjde hlavně o nákup volně stojícího a vestavěného nábytku a zakoupení IT vybavení pro učitele těchto předmětů (např. multifunkční zařízení, notebook, monitor apod.).

Rekonstrukce skladu výukových pomůcek – tj. zajištění bezpečného a dostatečného prostoru úschovu pořízeného vybavení.

Vybudování školního poradenské pracoviště – vytvoření důstojného prostředí v aktuálně nevyužité místnosti školy pro standardní činnosti a náplně práce, kterým se poradenští pracovníci ve škole věnují (pořízení volně stojícího nábytku).

Konektivita školy – pořízení moderních aktivních prvků konektivity prioritně pro zabezpečení kvalitní WiFi sítě (access pointy, router) a dokoupení takového vybavení, které zajistí dodržení standardů konektivity dle podmínek výzvy a bude v souladu s projektem, který připravuje do stejné výzvy ZŠ církevní.

Výměna oken v dotčených prostorách projektu, tzn. v IT učebně, Přírodovědné učebně (badatelně), v přírodovědné učebně.

Zeleň kolem školy –  rekonstrukce současné zeleně, vytvoření záhonů zeleně, pořízení mobilní zeleně a výsadba vzrostlých stromů k zajištění druhové diverzity pro výukové i estetické účely.

Partneři a projekty

dnes, sobota 24. 2. 2024