Týden dětí

Den dětí. U nás ve školce to byl spíše Týden dětí. Nabitý program jsme měli snad každý den a děti (ikdyž to bylo někdy naročné) všechno zvládly na jedničku. Týden jsme začali poklidně.

V pondělí jsme si vysvětlovali den dětí a že všude na zemi žijí různé děti. Také jsme si nabarvili kamínky akrylovými barvami a příští týden je chceme zavést ke Kamínkovníku do lesoparku.

V úterý jsme měli celou školní zahradu jen pro sebe, takže jsme toho využili a hledali ukrytý poklad. Jelikož u nás ve třídě frčí Tlapková patrola, tak ani stezka ve stylu těchto superhrdinských štěňat nesměla chybět. Děti plnily pět různých úkolů u pěti různých pejsků – hledání a sbírání kostiček, chytání bublin, vybarvování letadla křídami, hra na schovávanou a na závěr pořádná rozcvička. A po všech těchto úkolech si děti našly svůj poklad (jak jinak než ve stylu Tlapkové patroly).

Ve středu jsme se vydali na výlet, a to i přesto, že nám ráno počasí moc nepřálo. Nakonec jsme jeli do Hrádku na hřiště. Na nádraží jsme šli pěšky a pak konečně nasedli do vlaku, na který se všichni moc těšili. Na hřišti všechny děti nejvíce zaujaly trampolínky ale také lanové věže, houpačky nebo pozorování ryb v rybníku. Mezi vším tím hraním jsme si dali svačinku, ovoce a dobrůtky. Rozdovádění jsme si užili celých 8 minut ve vlaku a na cestě pěšky do školky na nás začala padat únava. →  →  →

Ve čtvrtek se děti nemohly odtrhnout od oken, protože neustále vyhlížely koně, kteří k nám měli dorazit. Na zahradě jsme si potom koníčky mohli pohladit, něco jsme se o nich dozvěděli a samozřejmě mohly děti vidět i prostředí naší školky z koňského hřbetu – na což se všichni těšili nejvíce.

A konečně nastal i ten kýžený pátek! Týden dětí jsme ukončili velkým výletem do ostravské ZOO! Většina zvířat, na které jsme se přišli podívat, se nám ukázala v plné parádě. My jsme si ale i odpočinuli, abychom si snědli dobrůtky, svačinky a obědy. Kromě zvířat jsme si hráli i na hřištích a povozili jsme se na vláčku. Unavení ale šťastní jsme nasedli do autobusu, ve kterém většina z nás usnula.

Fotek je z tohoto týdne opravdu mnoho, proto doporučuji vyhradit si dostatek času na jejich procházení.

KUK - https://dasale.rajce.idnes.cz/Tyden_deti/

Datum vložení: 5. 6. 2022 10:50