ČTEFEST PETR HORÁČEK

Dnes jsme se zúčastnili v knihovně Horáčkohraní s Petrem Horáčkem.

Přišli  jsme jako první, a tak jsme si stihli nejdříve zakoupit knihy, které děti chtěly a také jsme vybrali dvě, které jsme si zakoupili na Žabky. Usedli jsme hned do první řady, takže jsme měli celé promítání a předčítání jako na dlani. Pan Horáček nejdříve ukázal dětem své kresby, které vznikly  před čtyřiceti sedmi  lety a kreslil je on jako malý kluk. Děti vám určitě prozradí, co rád kreslil. Potom vyprávěl dětem o svém životě,  ukázal jim místo, kde v České republice píše své knihy a kam se každoročně rád vrací (bydlí totiž v Anglii). Dokonce jim prozradil tajné místo, kde mu jeho přítel nechává klíček od chaloupky. Seznámil tak děti se svými knihami a ilustracemi v nich, kde a jak vznikají, co u toho jí a pije a dokonce dětem ukázal, kdo mu rozlil jeho kávu a také mu z jedné ilustrace utekl slon. To děti zvedalo ze židlí. Děti pobavila i jeho babička, která měla ráda zvířata a pro kterou své kresby často dělal. Ukázal jim i babičku na procházce s tučňákem nebo jak cestuje se zebrou. Nakonec dětem představil tři knihy ze své tvorby, celé jim je přečetl a čtení doplnil o obrázky z knihy, které dětem promítal na projektoru. Také dětem prozradil, jak míchá barvy do svých kreseb, nakreslil jim pár obrázků na tabuli a ty nám pak rozdal a samozřejmě podepsal. A úplně na závěr proběhla autogramiáda, kde jsme si nechali naše nakoupené knihy podepsat. Pan Horáček každému do knihy napsal věnování a doplnil ho o jednoduchou kresbu. Dětem se v knihovně moc líbilo, dostali jsme se do sálu jako jediná školka v tomto čase a musím děti pochválit, že byly na předčítání opravdu nejhodnější ze všech přítomných dětí.

Datum vložení: 29. 5. 2023 18:39
Datum poslední aktualizace: 29. 5. 2023 19:23