Užitečné včelky

Co bychom to byli za Včelky, kdybychom se jim ani jeden týden nevěnovali? V pondělí jsme se společně začali učit novou písničku s doprovodem – Včelka, Včela.

O životě včelek, o jejich domečku a rozdělení rolí, jsme si povídali u magnetické tabule. Postavili jsme si také velký úl z pěnových kostek! Úly jsme si vytvořili ale i na papíře a to tak, že jsme dělali otisky bublinkovou folii. Starší děti si své výrobky i vystřihly. Dále jsme se věnovali kresbě včeličky podle předlohy, a to se všem dětem krásně povedlo!

V úterý jsme měli nabitý den, protože jsme se fotili na tablo a potom nás přijelo navštívit Divadélko Smíšek. Tentokrát si pro nás připravili pohádku o vesmírném dobrodružství.

Ve středu jsme si prohlíželi a popisovali obrázkové knížky a názorně jsme si ukázali, jak včelka získává pyl z kytiček. Každý měl své brčko a ochutnávali jsme různé nápoje, které jsme museli dle chuti poznat. Vyzkoušeli jsme kakao, čaj, vodu a perlivou minerálku. Kelímky byly při ochutnávání často měněny. Vypracovali jsme si pracovní list, kde jsme procvičovali vlnovky a vyrazili ven!

Čtvrtek byl speciální! Povídali jsme si o práci včelaře a jak se stará o své včeličky. Děti ale ještě nevěděly, že si včelaře budou moci i prohlédnout. Převlékla jsem se do včelařského obleku od svého dědečka a přinesla i včelařský klobouk pro děti na zkoušku. Všem se to moc líbilo a některé naše děti měly tu síťku skoro po zem.Najednou to tady nehučelo jako v úlu, ale děti krásně poslouchaly a za odměnu dostaly slaďoučký med.

V pátek jsme si zahráli hru Včelička ztratila čepičku a naše herna se změnila ve velkou tělocvičnu s připravenou překážkovou dráhou.

Fotky si můžete prohlédnout tady - https://dasale.rajce.idnes.cz/Uzitecne_vcelky.

Datum vložení: 26. 5. 2022 10:51
Datum poslední aktualizace: 9. 9. 2022 10:53