Kouzlo lesa

Od povídání o podzimu jsme se přesunuli k lesu a jeho obyvatelům. Tentokrát jsme celý týden začali tělocvikem, kde jsme se změnili v medvědí rodinu. Každý si vybral svého plyšového medvěda, se kterým následně cvičil a absolvoval překážkovou dráhu.

Úterý jsme věnovali výtvarné výchově a tvořili jsme si medvědí kamarády. Na vytvoření hlavy jsme použili temperovou barvu a vidličku, kterou jsme obtiskovali na papír. Po uschnutí jsme si dolepili ještě oči, uši a nos. Všechny děti si své výtvory tvořily samy, proto je každý originální.

➙    ➙    ➙    ➙    ➙

Na středu se děti moc těšily, protože jsem jim slíbila divadlo. Po svačince se všichni usadili a představení mohlo začít. Děti zhlédly pohádku O třech medvědech, která jim ukázala pojmy malý a velký ale také porovnávání množství více a méně. Následně jsme si pohádku ještě rozebrali a diskutovali o tom, proč nechodíme do lesa sami a podobně.

Ve čtvrtek se nám herna změnila v les plný zvířátek. Děti měly za úkol všechna zvířata najít a pojmenovat. Poté jsme se přesunuli k magnetické tabuli, kde jsme si rozdělili, kde daná zvířata žijí (nebe, stromy, tráva a hlína).

V pátek jsme se věnovali procvičování jemné motoriky. Úkolem dětí bylo zachránit zvířata přilepená ke stolu lepící páskou a potom jsme si pustili nahrávky zvířat kde děti hádaly, kdo vydává, jaký zvuk. Nejvíce je však bavila nápodoba těchto zvuků.

To by bylo pro tento týden vše, více najdete v galerii - https://dasale.rajce.idnes.cz/Medved_a_jeho_kamaradi/.

Datum vložení: 22. 10. 2022 22:15
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2022 22:17