Hrajeme si na sněhu

Hrajeme si na sněhu – téma, které se k minulému týdnu vůbec nehodilo. Nám to ale až tak moc nevadilo, protože jsme si s tímto problémem poradili po svém.

V pondělí jsme si povídali o oblečení, které si v zimě oblékáme. Děti závodily v rychlosti – kdo si nejrychleji oblékne čepici, nákrčník či rukavice.  Zahráli jsme si i hledací hru a hledali zimní oblečení mezi různými předměty a oděvy. Zopakovali jsme si také posloupnost, jak se oblékáme a na magnetickou tabuli postupně skládali vrstvy.

V úterý jsme si uspořádali olympiádu. Děti si vyzkoušely bruslení v herně (pomocí igelitových sáčků), skoky a lyžování, které jsme poté využívali celý týden, protože to děti moc bavilo. Jako správní sportovci jsme se po našem výkonu pořádně protáhli a všichni vyhráli medaile.

Ve středu jsme si vyrobili vlastní sníh smícháním natrhaného toaletního papíru, vody a tapetového lepidla (technika kašírování). Chvíli jsme si touto hmotou pohráli a následně jsme začali tvořit sněhuláky.

Ve čtvrtek jsme si zacvičili jako tučňáci a následně si děti poslechly zimní pohádku o tučňácích, po které na ně čekaly hrátky s obarvenou rýží, kterou si mohly přesypávat a plnit plastové sněhuláky či tvořit zimní zmrzliny.

V pátek jsme si všechno zopakovali – zimní oblečení, druhy sportů, na co si v zimě musíme dávat pozor, a ještě jsme si pomocí inkoustu a zmizíku vyrobili krásné rukavice!

Datum vložení: 16. 1. 2023 13:15
Datum poslední aktualizace: 16. 1. 2023 13:15