Co se děje na poli

Říjen jsme otevřeli tématem o podzimu a práci na poli.

Nejdříve jsme si podzim představili u magnetické tabule, kde jsme si přiřazovali obrázky a povídali jsme si o základních znacích či jak se příroda mění. V úterý jsme trošku přeskočili do jiného období, protože jsme se už fotili na Vánoce. Venku jsme si potom nasbírali barevné listí a přinesli jsme ho do školky.

Ve středu se nám všechno to nasbírané listí rozfoukalo po celé herně. Proto děti dostaly smetáčky a všechny lístečky uklízely na označené místo na koberci. Po několika minutách nám vznikla pořádná kupka listí a když jsme ji prozkoumali pořádně, tak jsme tam objevili i obrázek ježečka. Ani jsme neváhali a hned jsme mu z plastelíny a párátek vyrobili plno nových kamarádů!

➙    ➙    ➙    ➙    ➙

Ve čtvrtek jsme si zahráli pohádku O červené řepě. Děti doplňovaly jména postav, a protože tak krásně spolupracovaly, tak se nám řepu nakonec podařilo vytáhnout. Poté jsme si ještě představili další zeleninu, kterou najdeme na poli a přiřadili jsme ji k obrázkům. U řepy jsme ještě chvíli zůstali, protože si děti vypracovaly pracovní list, ve kterém měly za úkol najít mezi zeleninou jen řepu.

A nakonec jsme si i pořádně zacvičili, i když tentokrát jinak. Celý týden jsme cvičili jako padající lístečky a v pátek jsme k tomu přidali i práci s padákem. Děti se s celou aktivitou nejdříve seznámily a když si každý našel své místo, tak jsme mohli začít padák zvedat, dělat vítr, podbíhat, vyměňovat si místa a tak dále.

FOTEČKY - https://dasale.rajce.idnes.cz/Podzim_a_pole

Datum vložení: 12. 10. 2022 22:14