Mise Podmitrov - 5. den

A je tady poslední hlášení z Podmitrova! Děti se ráno budily s pocitem, že je před námi poslední celý den na „Školce v přírodě“.

Takže jsme si umyli zuby, ustlali si postele, oblékli se a utíkali na snídani! Všechny děti se krásně nasnídaly a pro zkrácení doby čekání až dojí ostatní děti a paní učitelka, si zahráli – kámen, nůžky, papír. (Tohle dělali celý týden :-) ) Jen Oliverek a Ondrášek většinou nehráli protože vždy když dojedli své jídlo, tak se otočili a pozorovali jak dojídám svůj oběd. A potom se šly děti obléknout a vyrazily před penzion, kde si zahrály hru „Hrátky na louce“. Jejich úkolem bylo nasbírat všechny dílky obrázku a když už všechny nashromáždili, tak z nich poskládali jeden velký obraz. Venku jsme toho stihli ale ještě mnohem více! Zahráli jsme si třeba ještě i hru, kdy děti sbíraly listy stromů a nosili je nám a zjišťovali, který strom má takové listy. Stihli jsme si i poslechnout povídání o mimikrách a na obrázcích zjišťovali které zvířátko se chce zalíbit a které se spíše skrývá. Ještě před obědem jsme si rychle pohráli na hřišti. Když jsme dorazili do jídelny, tak jsme ucítili sladkou vůni – na oběd jsme měli gulášovku a jahodové knedlíky! Poté si šly děti odpočinout do postýlek a po probuzení šly opět ven, tentokrát do lesa. Dostali od Ferdy škrabky a zkoušely tvořit z přírodnin. Potom děti přemluvily Ferdu, aby si mohly ještě jednou zahrát hru „Bouřka, povodeň a blesk“. Když už byly děti unavené, tak jsme se vydali dovnitř a vybarvili si omalovánku pomocí vodovek a temperek. A po svačince na nás čekalo už jen závěrečné vyhodnocení celého ozdravného pobytu. Promítli jsme si naše fotky a s Kubou a Bárou si naposledy popovídali o Ferdovi.

K večeři jsme měli sekanou a bramborovou kaši a šli na pokoj balit kufry. Děti si ještě stihly hrát s hračkami, které jsme si přivezli ze školky. :-)

Večer jsme si udělali „pyžamovou párty“. Děti dostaly svítící náramky a ve tmě se pořádně vyřádily! Přečetli jsme si poslední várku pohledů, snědli poslední kousky dobrůtek a rozdali si poslední dárečky, diplomy a medaile. Poté jsme se šli umýt a spinkat. :-)

Děti se už moc těší na zítřejší ráno. Budeme vyjíždět kolem 9:30 ráno a mezi 13. a 14. hodinou budeme u školy. Až budeme ve Frýdku - Místku, tak vám pošlu sms. :-)

Ještě bych vás chtěla poprosit, jestli doma při vybalování najdete něco není vaše, přineste to prosím do školky.

Tady jsou ještě fotečky - https://dasale.rajce.idnes.cz/Mise_Podmitrov_-_5._den/ a tady krátký vzkaz - https://dasale.rajce.idnes.cz/Mise_Podmitrov_-_5._den/1527668928! :-)

Datum vložení: 10. 3. 2022 10:05
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2022 10:07