Mise Podmitrov - 4. den

Dneska ráno nás opět probudilo sluníčko. Děti si oblékly oblečení, které mají nachystané už od večera a na snídani si vzaly i láhve na pití.

Měli jsme před sebou totiž velký výlet. Na snídani jsme se proto pořádně najedli vánočky, načepovali si pití a jablíčko si sbalili do batohu. Vydali jsme se k Mariině studánce a cestou k ní, jsme si prohlídli kůrovce a různé červy a vajíčka na kůře stromů. Poslouchali jsme zvuky přírody a naučili se počítání letokruhů na kmeni stromu. U studánky jsme si snědli svačinu a vraceli jsme se k chatě. Všichni jsme se cestou těšili na oběd, protože na nás čekal knedlík, maso a špenát. Poté si šly děti odpočinout, protože byly unavené z dopoledního výkonu. Občas šlo z pokoje slyšet, jak se kluci mezi sebou baví: „Za jak dlouho budeme vstávat?“ a odpověď zněla: „Nevím, běž se jí zeptat“ :-) Takže jsme se opět oblékli a přichystali a šli na svačinku (houska se sýrem). A protože bylo venku pořád tak krásně, vzal nás Ferda s Beruškou do lesa, kde si děti zahrály hru „Stopování“. Každý si nasbíral obrázky pěti zvířat, které si našel podle cestiček ze stop zvířat. Když jsme se následně přesunuli do budovy, tak jsme si všechny obrázky nalepili na papír a podle instrukcí razítkovali jejich stopy.

Na večeři jsme měli bulgurové rizoto, které všechny děti snědly (možná proto, že věděli, že si na pokoji dáme potom i nějakou tu sladkost :-) ) Dnes mě děti vystřídaly u utírání jejich jídelního stolu a všichni si mokrý hadřík podávali a mooc je to bavilo :-D

Ještě předtím, než jsme si četli pohlednice, tak si děti ozdobily své plátěné tašky, do kterých si potom daly všechny své dárečky. A dneska se nerozdávaly jen dárečky ale i diplomy za všechno možné, co už děti zvládly! :-) S vědomím toho, že už se nám pobyt krátí, si šly děti lehnout do postýlek a spinkat.

Tak i vám dobrou noc a tady - https://dasale.rajce.idnes.cz/Mise_Podmitrov_-_4._den/ můžete kouknout na fotky. :-)

Datum vložení: 9. 3. 2022 10:07
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2022 10:09