Mise Podmitrov - 2. den

První noc proběhla v úplném pořádku, bez buzení, pláče a všechny děti se krásně vyspinkaly.

Po budíčku si vyčistili zuby, převlékli se a ustlali si postele. Poté jsme vyrazili na snídani, kde byla přichystaná úplná hostina – rautové stoly. Ale většina našich/ vašich/ mých dětí zvolila klasiku, a to byly kuličky s mlékem. Po snídani si děti vybarvily a podepsaly vstupenky do mraveniště, kde se z nich staly kukly a následně si vybírali barevné šátky, protože už postoupili na post mravence. Museli této nové pozice hned využít a vydali se na průzkum okolí. Od svačiny nám zbyly jablka a těmi jsme nakrmili prasátka. Dokonce jsme viděli i husy, jelena a ovečky. Potom si v lese zahráli na mraveniště, kde se dozvěděli další role mravenců – mravenčí královna, průzkumník, zásobovač a mravenčí chůva. Samozřejmě, že si všechny pozice všichni vyzkoušeli. Po obědě si užili odpolední klid a pak už na nás zase čekal Ferda. Měl pro děti připravené nejrůznější mravenčí skládačky, vystřihovánky či hledání rozdílů. A po odpolední svačině jsme šli na zříceninu, která je nedaleko. Všechno jsme krásně prozkoumali (jako správní mravenci) a v lese si postavili mraveniště z přírodnin a zahráli si hru – „Bouřka, povodeň a blesk“. Před bouřkou se děti musely schovat, při povodni vyskočit na pařez a když zazněl blesk, tak musely rychle utíkat za Ferdou a dát si s ním placáka. Po večeři jsme si rozdali dobrůtky z domova, různé dárečky a odměny a nalepili další nálepku na naši záložku. A samozřejmě nesmíme zapomenout na POHLEDY! To bylo radosti! Celí šťastní jsme se šli umýt, převléknout do pyžámek a šup – poslouchat tu super pohádku u které se pořád všichni smějeme. Potom už jen pomojat, pohladit, popusinkovat a spinkat. (Dneska četla dětem pohádku, paní učitelka Jednorožec)

Koukněte na dnešní fotky, děti už spinkají a zítra se zase ozvu! Dobrou noc :-)

foto - https://dasale.rajce.idnes.cz/Mise_Podmitrov_-_2._den/

Zajímavost na závěr: Dozvěděli jsme se, že pro prasata je jablko něco jako cukr pro nás. Prostě hoodně energie.

Pančelka Jednorožec :-)

Datum vložení: 7. 3. 2022 10:11