Zelenina ze zahrádky

ZELENINA TA JE PRIMA

V tomto týdenním tématu jsme se seznámili s různými druhy zeleniny. Rozkládali slova na slabiky (kvě-ták), určovali jejich počet (2), první hlásku na začátku (květák – K). Třídili obrázky zeleniny podle toho, kterou její část konzumujeme a vysvětlili si pojmy listová, plodová, kořenová, cibulová a košťálová.

Řekli si rozdíl mezi ovocem a zeleninou. Procvičovali sluchovou paměť a naučili se báseň „Petržel“, píseň „Lečo“. Abychom si procvičili i jemnou motoriku, vyrobili jsme papriku z papíru. Další činností, která souvisí se zahrádkou, je práce na ní a s ní spojeno nářadí, které používáme. Za pomocí obrázků jsme nářadí pojmenovali. Musím říct, že spousta dětí nářadí znala. Udělali si několik pracovních listů. Procvičovali také pojmy pravá, levá strana, kterou málokdo z dětí pozná, řádek, sloupec, čtení zleva doprava. Spoustu dětí totiž neurčí, kdo nebo co je v řadě první a poslední, protože nečtou zleva doprava. A abychom se pořád jen neučili, zahráli jsme si hru „Ovoce a zelenina“. Popřáli Jonáškovi k svátku a snědli s velkou chutí buchty, které spolu s maminkou upekl. Možná vás zajímá, co jsme udělali se zeleninou, kterou děti přinesly do školky a splnily tím úkol. Za jeho splnění Vám rodičům moc děkujeme. V pátek nás navštívily děti ze ZŠ Kaštanová a společně s nimi jsme zeleninu oškrábali, nakrájeli a uvařili si polévku. A máme již zjištěno, že co si dětí udělají samy, to jim nejvíc chutná, i když je to méně oblíbená zelenina . Polévka se jim povedla a jistě i chutnala, jelikož si přidávaly a nezůstala ani kapička. Zeleninu, která do polévky nepatří, jsme nakrájeli a s chutí snědli.

Na foto se můžeme podívat ZDE - https://photos.google.com

Datum vložení: 30. 9. 2022 21:18