Seznamte se s roboty

Robot

Dnes jsme navštívili knihovnu na ulici Lidické v Třinci. Cesta byla delší, ale všechny děti to s přehledem zvládly. Bylo to snad poprvé co si nikdo nestěžoval, že ho bolí nožičky. Možná děti hnala zima kupředu.

Robot V knihovně nás čekalo nejen příjemné teplo, ale hlavně zajímavá beseda na téma Seznamte se s roboty. Děti byly nadšené. Tolik úžasných hraček, které se dají ovládat. Ne jedno dítě hlásilo, že si je koupí, že má našetřeno doma 1000,- Kč. To je ale slečna knihovnice Maruška vyvedla z omylu slovy: „Tak to vám stačit nebude“.😊 Ve fotogalerii můžete kouknout o jaké hračky se jednalo. Na začátku besedy si děti povídaly o tom, jestli také mají doma nějakého robota. Někteří ani netušili, že ho mají v podobě robotického vysávače. Pak si zahrály hru „Na roboty“. Musely dělat vše co jim Maruška řekla. No spíše jak je naprogramovala😊, protože jak již později zjistily, robot nepracuje sám podle toho, jak se mu zachce, ale vždy ho musí někdo naprogramovat. Dalším úkolem k pochopení toho, jak roboti fungují, bylo naprogramování Adámka, který měl jít tak jak mu děti řekly. Z bodu A do bodu B, přičemž nesměly zapomenout na to, že robot se pohybuje pouze dopředu, dozadu, doprava a doleva. Učily se správně plánovat cestu. Seznámily se s těmito robotickými hračkami – Botley 2.0, Makeblock mTiny Discover Kit, Lego Boost a Bee-Bot Včelkou, která pro ně však nebyla neznámá, protože ji máme ve školce. Na více robotických hraček nám již nezbyl čas. Aby si je mohly děti vyzkoušet na vlastní kůži, musely jim stačit tyhle čtyři. Další možná na jiné lekci. A teď už hurá na fotografie z tohoto dne.

Datum vložení: 30. 1. 2023 16:01
Datum poslední aktualizace: 30. 1. 2023 16:55