Nebojme se nemocnice

Ve středu 24. 5. 2023 jsme navštívili nemocnici na Sosně, kde nás přivítala milá herní terapeutka Andrea Ciencialová a nemocniční paní učitelka Barbara.

Nejdříve jsme si vyšlápli schody vedoucí do šestého patra na úplný vrchol budovy, protože mají děti zdravé nožky a výtahy potřebují pacienti a nemocniční personál více než my 😊. Ale během exkurze se děti, které se nebály, přece jen výtahem svezly 😊. Usadili jsme se na židle a poslechli si, jak to v nemocnici vypadá, co děti čeká, a že se vůbec nemusí bát. Seznámily se se stetoskopem, staly se na chvíli doktorem, doktorkou a poslechly si srdíčko hafíka Alíka. Poté si mohly děti poslechnout vlastní srdíčko, aby věděly, co vlastně pan doktor nebo paní doktorka při kontrole slyší. Dále se seznámily s patyčkem, jak to děti nazvaly😊, ale odborný název je špachtle, k čemu se používají lahvičky s barevnými vršky. Do lahvičky se žlutým vrškem se dává moč, s červeným vrškem krev a dalším červeným vrškem, ale malou lžičkou, stolice. Co je pojem vizita a jaký je rozdíl mezi malou a velkou vizitou. Jak často probíhá. Ještě jsme ošetřili hafíkovi zraněné ruce, nožky a pak už jsme se vydali na prohlídku dětského oddělení. Seznámili jsme se s prostředím vyšetřovny, nemocničními pokoji, které nejsou pouze bílé, ale mají krásné veselé obrázky, aby se v nich děti cítily příjemně. Součástí oddělení je i herna plná hraček, kde si děti pohrály a dřevěný kolotoč, na kterém se všechny povozily. Kolotoč a herna byla krásná tečka za celou exkurzí v nemocnici. A jaké byly pocity děti při odchodu z nemocnice? „Nemusíme se bát a je tam hezky“, znělo z úst dětiček 😊.

Datum vložení: 26. 5. 2023 19:11
Datum poslední aktualizace: 26. 5. 2023 19:34