PODMITROV - 5.DEN

Tak a máme tu poslední den. Všichni se od rána usmíváme, protože už je čtvrtek a zítra jedeme domů. Jupíííí :)

Dnes, častěji něž obvykle, slýcháváme od dětí, že už se moc těší domů a že se jim stýská. Není divu, už je to čtvrtý den, co vylétly z hnízdečka, takže smekáme. Dopoledne byly připraveny dílničky – takový malý výtvarný ateliér. Děti dostaly velké obrázky, které si mohly vybarvit vodovými nebo temperovými barvami. Práce jim šla hezky od ruky, protože jim k tomu Jureček pěkně prozpěvoval - https://photos.google.com/share/AF1QipPTnASmufv_qMffB_g5ffSDwfEJTTGxESvxkc6It2wPdz8mRAOCZfZylcloFbQkpQ?key=LVhuZlFRZVB4bGZZZ0c2QnRuSUdrUXN0Nk42OUl3 . Asi takto. Když si všichni obrázek vybarvili, sešli se vedle v učebně, kde si mohli prohlédnout pakobylky a ti největší „odvážlivci“ si je nechali položit na ruku.
   Po svačině jsme se převlékli ven, kde na děti čekala hra „Sestavíme si louku“. Děti byly rozděleny do skupin a jejich úkolem bylo doběhnout ke stanovišti, vzít si obrázek, vrátit se zpět a postupně poskládat „louku“. Další hra, která následovala, byla zaměřená na vnímání detailů. Děti běhaly na louku, odkud přinášely listy stromů, které třídily podle barev a tvarů. Na konec hry si jednotlivé listy pojmenovaly. V altánku měli lektoři pro děti nachystané obrázky živočichů a vysvětlili dětem, co znamená pojem „mimikry“. Po „práci přišla zábava“ – děti se vydováděly na hřišti u penzionu. Tím jsme ukončili dopolední program, čekal nás oběd a odpočinek.
   Odpoledne jsme se vydali do lesa, kde si děti mohly oškrábat škrabkou klacíky a stavět domečky z přírodnin. Stihli jsme si ještě zahrát hru „Na zvířátka“ v níž se měly děti dotknout země tolika částmi těla, kolik mělo určené zvíře nohou. Dětem se ve hře dařilo a za odměnu si zahrály hru, která se jim velice líbila, a to Bouřka, blesk, povodeň.
   Po odpolední svačině děti zažily dobrodružství – musely zachránit Ferdu, kterého pavouk uvěznil ve své síti. Vše dopadlo dobře, Ferda byl zachráněn. Po té následovalo promítání fotek z celého týdne a společné zhodnocení.
   Po tříhodinovém balícím maratonu s odskokem do sprch jsme zdárně zaklapli poslední víko kufru. To však nebyl konec. Postupně se vynořovaly děti s ponožkami, tepláky, sprchovým gelem, pastelkami nebo třeba s oteplovačkami. Nevadí – jak říká staré české pořekadlo: „Co tě nezabije, to tě posílí.“….. a my jsme zase o něco silnější.

Pár hlášek na závěr:

- „A čí je ta ponožka?“ -----„Ači moje.“

- „Paní učitelko, mě vypadl zub“. - „A kde ho máš, dáme ho pod polštář zoubkové víle?“ – „V koši.“ – „Tak ho zabalíme a ukážeš ho mamince.“ Dítě: „By se lekla.“

- „Čí to jsou tepláky?“ Nastalo ticho, a jelikož máme poslušné rodiče a většina věcí byla podepsaná, po přečtení jména na štítku jsme našli majitele a řekli: “Ale tady je napsané tvoje jméno“ Dítě:“Aha, tak asi moje.“

Milí rodiče, chtěli bychom Vás poprosit, pokud najdete mezi věcmi něco, co vám nepatří, přineste to, prosím, do MŠ.

Připomínáme, že v pátek je plánovaný odjezd v 9:30 hod. a předpokládaný příjezd ke škole je mezi 13 – 14 hod. Až budeme ve Frýdku Místku, napíšeme vám zprávu do skupiny na WhatsApp.

Tím se s vámi loučíme a těšíme se zítra na viděnou.

Asi ještě netrpělivě čekáte na fotečky, tak tady je máte - https://photos.google.com/share/AF1QipP-Okck2Lf_YjlsSaREwlSrzON8vF8FJHPVC4nb3iNc25E1_GHAaBki78zkWE3WQA?key=cWxHRnRWU2E3SU55YlM3MmJzZ0pBa1Z6UUMwOFRB.

Gabka a Monča

Datum vložení: 11. 3. 2022 8:02