PODMITROV - 3.DEN

Druhou noc máme za sebou. Děti se vyspaly do růžova a tvrdily, že se jim spalo lépe, než včera. Není divu, pohyb na čerstvém vzduchu jim dělá očividně móóóc dobře a k tomu absolvují program, který je pestrý a plný různých aktivit.

Dopoledne začalo pokračováním dílniček ze včerejška, ve kterých děti skládaly vývojová puzzle vážky a mravence, prohlížely si knížky o Ferdovi Mravenci, sestavovaly velkou skládanku mravence, vyhledávaly rozdíly na obrázcích, dokreslovaly chybějící části těla různých živočichů a vystřihovaly vývojová stádia motýla, která řadily podle posloupnosti. Po svačině jsme vyrazili ven. Venku krásně svítílo sluníčko, obloha byla bez mráčků, nálada byla díky krásnému počasí hned „sluníčková“. Cestou ke koním měly děti najít jakoukoliv přírodninu, která je zaujala, aby u říčky vyzkoušely, zda bude plavat nebo se potopí. Na louce si pak všichni zahráli hru Na chrostíky a rybky. Po té si děti s radostí zadováděly na hřišti u penzionu.
   Když si děti v poledne odpočinuly, vyrobily si chrostíky. Po svačině jsme šli ven, kde byly děti přivítány hou. V tůňce žila zvířátka, která děti lovily. Jelikož se ve vodě nedá dýchat, musely děti zatajit dech a na znamení vyběhnout do tůňky pro zvířátko podlepené barevným papírem podle předem určené barvy. Hned po té následovala hra Na predátory, která děti velmi bavila, a chtěly ji několikrát opakovat. V rybníku sídlil predátor, který se snažil ochránit své živočichy a koho se dotknul, ten musel obrázek vrátit zpět a udělat pár dřepů. Pak jsme se vydali na procházku kolem zříceniny do lesa, kde měly děti volné hry. Kluky nejvíce ze všeho zaujaly kořeny vyvráceného stromu, ze kterých se rozhodli vyrobit bunkr. Klacky hloubili díry – okna a po kořenech s radostí šplhali.
   A víte, na co se děti od rána těšily? Na večerní „koupání“. Sprchování nám opravdu dalo zabrat, ale děti si to vážně užily. Už to nejsou „smraďoši“, ale jsou to voňavá zlatíčka.
   Že nevíte, co následovalo pak? Dárky, sladkost, pohlednice, čištění zubů, pohádka a hybaj do postele!!! V posýlce všichni čekali na pohlazení a pusinku na líčko a pak sladce usnuli.

Foto k nahlednutí zde - https://photos.google.com/share/AF1QipORPz9VMcfDubuXWO1X_znO3cJHHqTuew689AN-lOmyOEOexHJdVadHShVdpxTDFQ?key=Nk93bGVtQUlKWWZYanowdWZTRkU2d1ROQk9TMjNR .... a uvidíme se zítra.

Datum vložení: 8. 3. 2022 8:05
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2022 8:06