PODMITROV - 2.DEN

Máme pro Vás info z druhého dne pobytu. Pondělní ráno některé děti procitly docela brzy.

V klidu se děti převlékly do připraveného oblečení a společně jsme přešli do jídelny, kde nás čekala snídaně. Po snídani si děti v učebně zahrály hru „Divoký západ“ na „zahřátí mozku“ a procvičení jmen kamarádů. Hned po ní si vybarvily vstupenku a tunelem se dostaly do "mraveniště", kde si vyzkoušely "zakuklení“. Hned po té děti navštívil Ferda s Beruškou, přivítali se s nimi a požádali je o pomoc při práci v mraveništi. Dětem postupně rozdali barevné šátky, podle kterých byly rozděleny do skupin.
   K svačině děti dostaly jablka a pak všichni vyrazili ven, kde navštívili místní farmu se zvířátky, která si pojmenovaly, popsaly a seznámily se s tím, co zvířátka jí. Prasátka děti nakrmily zbytky jablek a dověděly se o nich, že nemohou jablka často jíst, protože by byla hodně tlustá. Viděli jsme zde rovněž husy, kachny, ovečky, jelena a laně. Po prohlídce zvířat jsme se vydali do lesa, kde na nás čekaly zajímavé činnosti. Nejdříve se děti seznámily se životem mravenců, s prací mravenčí královny, chůvy, průzkumníka a zásobovače. Ve vytvořeném mraveništi si na vlastní kůži všichni postupně vyzkoušeli jednotlivé role. Královny vylétly z mraveniště na svatební let a po té kladly vajíčka, o která pečovaly chůvy a z vajíček se jim vyklubaly larvy. Průzkumníci zkoumali terén v okolí mraveniště a vyznačili lanem, kde se nachází potrava. Zásobovači se za pomoci lana dostávali k potravě, kterou nosili do jídelny v mraveništi.
   Odpoledne na nás čekaly dílničky. Děti si vyrobily kolečko s vývojovými stádii mravence, sestavovaly obrázky z Lipka tvarů (trojúhelníků), skládaly vrstvené puzzle slunéčka sedmitečného, řešily labyrinty, vybarvovaly můry a motýla, prohlížely si knihu o tom, jak to chodí v mraveništi – Já mravenec.
   Po odpolední svačině jsme si udělali procházku ke zřícenině a v nedalekém lese jsme stavěli mraveniště z přírodnin. Za odměnu si děti zahrály pohybovou hru Bouřka, povodeň, blesk. Bouřka znamenalo schovat se tak, aby nikdo nebyl vidět (nejlépe do pátku - hihihi) , povodeň – postavit se na pařez, blesk – plácnout si s Ferdou. Dětem se hra neskutečně líbila – viz. video zde - https://photos.google.com/share/AF1QipPzbCqkUfz1EELpHyQwQ85cOxO99cFnFTpVW6bI_VIhGM7ydKzcb7qzAmoLEidHxQ?key=RG9OWEVBa3I1UU1qSktMR1pZci1LcjdacE13NkhR a zde - https://photos.google.com/share/AF1QipOODuyn0S8NHpDyE3mJW7uIpW2H5gZ_PBbJecmq1nJ0Q8QObSNJMtBiwTbTeP0srQ?key=cEI2dEpZOE1GZUV3Zlk5VUx5ZGcwR1VCbkNXNWFB. Nakonec jsme ještě před večeří stihli hru Na veverky – skákání ze stromu na strom. Skupina 4 dětí vytvořila řadu, kdy první a poslední se museli držet různých stromů. První se pustil a vedl řadu k dalšímu stromu tak, aby se postupně dostali za Ferdou.
   Po večeři byly děti odměněny spoustou dárečků, které někteří nemohli ani udržet v náručí, protože jim neustále něco padalo. Rozdali jsme dětem diplomy, sladkosti, po kterých se děti ptaly už od rána a k tomu jsme dětem přečetli pohlednice od rodičů, kterým jsme se i od srdce zasmáli.
   Čištěním zoubků a pohádkou jsme úspěšně ukončili dnešní den a uložily spokojené děti do postýlek.

P.S.: Ve 20:30 již všechny děti sladce oddychovaly :) Klidnou a spokojenou noc přejí učitelky Monča a Gabka :)

A ještě dnešní foto - kuk - https://photos.google.com/share/AF1QipO5mURQ0iMgdOlvD1mRshdfftqQ7mO4AgYlppdIkowlXibkx_76ne6aPa0HlJYpTw?key=dnlULVpIdV9NWjVXX096NnZJeEVGZTJ6WnpTMkpB :)

Datum vložení: 7. 3. 2022 8:06
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2022 8:08