Jablíčkové odpoledne

V úterý 25. 10. na naší školní zahradě proběhlo „Jablíčkové odpoledne“ plné sluníčka, veselých disciplín, usměvavých tváří a jablkových dobrot.

Po krátkém úvodu a seznámení se s průběhem našeho projektového odpoledne se rodiče s dětmi rozešli po zahradě na různá stanoviště, kde na ně čekaly netradiční disciplíny. U každého stanoviště si každý mohl přečíst „veršovánkou“ napsaný úkol, který bylo potřeba splnit, aby si pak účastníci mohli na svou „jablkovou hrací kartu“ napsat určitou slabiku. Z nich se postupně vytvořila tajenka, za kterou si mohly děti vyzvednout malou sladkou odměnu a jablkovou medaili. To už jsme ale na konci. Vraťme se k úkolům, o jaké disciplíny vlastně šlo? Bylo jich celkem 5. První byla u našeho nového vrbového tunelu, kde měli rodiče s dětmi za úkol podávat si jablíčko přes okýnka mezi proutky a postupně projít až na konec tunelu. Na druhém stanovišti děti koulely jablka slalomem mezi překážkami po vyvýšené lávce tak, aby jablko nespadlo na zem. Na třetím stanovišti byla docela legrace. Děti s rodiči měli za úkol společně okousat pověšená jablka na provázku a přitom se jich nedotýkat. Všichni na sebe cenili zuby a skvěle se bavili. Další stanoviště bylo na štěrkovišti, kde se ve vaničkách „koupala“ jablka a děti je měly vylovit lžící, naběračkou nebo grilovacími kleštěmi a uložit do misky. Poslední disciplínou bylo „česání“ jablek a to tak, že děti měly vylézt na průlezku, starší děti průlezku přelezly, vzít do ruky jablíčko a snést ho dolů do košíčku.

Kdo měl úkoly splněné nebo čekal na řadu u disciplíny, mohl si zakoupit v našem „Jablkovém krámku“ něco dobrého pro pohlazení bříška – třeba jablkový štrůdl, hraběnčiny řezy, sušená jablka nebo loupané ořechy a pro osvěžení a zahnání žízně byl nachystán jablkový mošt nebo horké jablko.

Musíme říct, že rodiče i děti byli spokojeni, což vyplývalo z jejich slov na konci akce, a my jsme si odnášeli domů dobrý pocit z toho, že se akce líbila a dopadla tak, jak jsme si to naplánovali.

Děkujeme za hojnou účast a slova, která nás zahřála na srdíčku J

Datum vložení: 26. 10. 2022 16:35
Datum poslední aktualizace: 3. 11. 2022 13:07