Výlet do středověku – Hrádek ve Slezsku

Ve čtvrtek 16.9. jsem se s naší třídou vydali na výlet do středověku a tak trochu i do pravěku ????.

Ráno jme se vydali vlakem do blízkého Hrádku a po chvilce chůze jsme se ocitli na místech, kde ve středověku stálo opevnění. Pod vedením jedné z maminek naší žákyně paní Zajíčkové jsme opravdu důkladně prozkoumali celé okolí, hledaly znaky a rysy dané době a ke všemu jsme stáli na pravěkém mořském dně. Což nás všechny velmi zaujalo a rádi jsme si poslechli, jak se v průběhu miliónu let změnila krajina, ve které jsme se nacházeli a tako jsme zjistili, z čehož někteří naší kluci nebyli nadšení, že na našem území Třinecka dinosauři nežili ….

Ale zpět do středověku. Po krátké svačince a vstřebání informací o mořském dně, jsme prozkoumali opravdový středověký meč a dýku, samozřejmě jsme si vše osahali, vyzkoušeli a také si ověřili, jak se ve středověku bojovalo a proč meč vypadá, tak jak vypadá a k čemu všemu mohl posloužit rytířům. Dále jsme ochutnali výborný chléb s medem, probrali jsme jaké potraviny byly ve středověku běžné a také že se na talíři sem tam objevil bobr nebo veverka – nebojte to jsme neochutnávali ????. Následně jsme si povídali o oděvu a názorně nám byl oděv ukázán na panence. Pracovali jsme také na pracovních listech a ověřovali si nabyté informace a vědomosti. Jen škoda, že to tak rychle uteklo a museli jsem stihnout vlak. Jinak bychom tam dokázali zůstat a objevovat až do tmy.

Děkujeme paní Zajíčkové a Jitušce za překrásný den a za veškeré informace a čas které nám předala a věnovala a budeme se těšit na další společný výlet nebo aktivity.

L.P.

Datum vložení: 17. 9. 2021 9:51