Martin na svém koni dorazil mezi nás

V pondělí k nám dorazil ne jen Svatý Martin na svém koni, ale také děti z MŠ Habrová

V pondělí 14.11. k nám opět dorazila naše úžasná maminka paní Lenka Zajíčková, která si tentokrát pro nás připravila téma Martin na bílém koni. Na toto setkání jsme k nám do školy také pozvali kamarády, předškoláky z mateřské školky Habrová.

Dopolední blok byl připraven ve tvořivém a kreativním duchu. Než jsme však začali tvořit, barvit, stříhat, lepit, vybarvovat, seznámila nás paní Zajíčkova se Sv. Martinem. Kdo to byl, co dobrého vykonal, které zvyky a pranostiky jsou s Marinem spojené, proč právě husa a také proč byl prohlášen za svatého. A protože jezdí Martin na koni, seznámila nás také s tím jak kůň vypadal a jak vypadá dnes, že byl z počátku lovnou zvěří a až následně jsme zjistili, že ho můžeme využívat i jinak. Dozvěděli jsem se také, že kdybychom nyní jezdili na koni z minulosti, šoupali bychom nohami o zem… Prohlédli jsme si společně také podkovu a musím říct, že spoustu dětí překvapilo, jak je podkova těžká.

Po tomto krátkém výletu jsme se vrhli na tvoření. Pro žáky základní a mateřské školy byly připraveny různé možnosti a techniky, co si vyrobit. Ať už bílého koně na modrém pozadí, koňskou hlavu plnou dekorací a hřívy z krepového papíru, římské vojáky nebo Martina s husičkou. Většina dětí zvolila bílého koně na modrém podkladu a jelikož se jednalo o práci s modrou barvou a houbičkami, za chvíli jsme v učebně výtvarné výchovy neměli děti, ale malé šmouly. Někteří byli „modří“ opravdu všude 😊. Další úspěšný výrobek byla koňská hlava, kterou jsme následně po dekorací z razítek, ozdobných hvězdiček a krepového papíru přilepili na tyč z rákosu a děti tak mohly na konících „odjet“.

Však fotografie z tohoto úžasného dne hovoří za vše. Děkujeme dětem z MŠ Habrová, že se za námi do školy přišli podívat a obrovské poděkování opět patří paní Lence Zajíčkové, za její úžasně připravený den.

Datum vložení: 18. 11. 2022 15:00
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2022 15:36