Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

skola@zsamskastanova.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

přijetí do MŠ | 25.05.2022 | zobr: 12x

Pro zvětšení klikněte na dokument

 

Den matek | 08.05.2022 | zobr: 31x

                                       M o j e

                                  ú ž A s n á

                                       M i l á

                                j e d I n e č n á

                         z á b a v N á

                                       K r á s n á

                                     l A s k a v á

Ve čtvrtek jsme slavili den matek. Přes všechny špatné předpovědi nám počasí nakonec vyšlo perfektně, a proto jsme mohli akci uspořádat na školní zahradě. Program jsme začali péčí o maminky, protože právě ony se o nás starají neustále. Každá maminka měla možnost zažít nejlepší masáž, špičkovou kadeřnickou návštěvu a manikérské služby se vším všudy – hydratace rukou a zdobení nehtů (to vše v podání dětí). Poté se podávalo občerstvení (čaj a linecká kolečka) k doprovodnému programu. Začali jsme  společnou písní, pokračovali k básničkám, které si každá třída připravila a vystoupení jsme ukončili písničkou „Maminko moje“. Dále se maminky mohly přesunout do naší galerie a hledat svůj portrét a popis aneb maminky očima dětí. Následovalo rozdávání dárečků a papírových květin se vzkazem. Následně jsme si u ohně opekli párky, pochutnali si na sladkých a slaných dobrotách, které upekli naši rodiče a také zde byl improvizovaný fotokoutek. Věříme, že se všem rodičům akce líbila stejně jako nám. :-) Na fotky se můžete podívat tady. :-)

Den matek | 25.04.2022 | zobr: 32x

Maminky svůj den budou mít,

přijďte ho s námi do školky oslavit.

Ve čtvrtek 5. května,

se koná ta akce pěkná!

15:30 budeme začínat,

ať je na co vzpomínat.

Hudba, program a dárečky,

budeme opékat i párečky.

Není v tom žádný chyták,

víc Vám ale řekne leták!

← ← ← ← ←

zápisy do MŠ | 11.04.2022 | zobr: 88x

Mateřská škola Sosnová 367, Třinec
    srdečně zve k zápisu 
pro školní rok 2022/2023
ve dnech 2. a 3. května 2022

Pondělí 2. 5.  7.00 – 15.00 hod.
Úterý     3. 5.  9.30 – 15.00 hod.

2. 5. - Den otevřených dveří v době
          od 9.30 – 11.00 hod. prohlídka prostor MŠ + zahrady
          
       
Bližší informace týkající se zápisu naleznete zde.

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání zde. 

Důležité tiskopisy potřebné k zápisu do mateřské školy ke stáhnutí níže:       

  • Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání   zde     
  • Přihláška k zápisu do MŠ zde      
  • Vyjádření lékaře ke zdravotnímu stavu dítěte zde                                                               
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů zde
  • K zápisu dítěte vezměte s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

Informace o povinném předškolním vzdělávání - zde.

Obecně závazná vyhláška č.2/2018 O školských obvodech základních a mateřských škol zde.

Dopoledne s dravci | 10.04.2022 | zobr: 22x

Minulý týden jsme měli možnost se podívat na přehlídku dravců. Akce se zúčastnily zejména Včelky a Berušky. Pan Oszelda z Karviné, dětem postupně ukázal 10 druhů svých odchovaných dravců. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z jejich života, o jejich zvycích či dokonce způsobu lovu. Mohli jsme vidět např. Poštolku, Puštíka, Sovu pálenou, Káně, apod. Nejvíce se dětem ale líbilo, když si některé ptáky mohly pohladit nebo se podívat jak létají kolem nich. Některé děti se před začátkem trošku bály, ale nakonec se to všem moc líbilo a celou cestu zpátky ke školce si o zážitku povídaly. Můžete se podívat na pár fotek - tady.

Mise Podmitrov - 5. den | 10.03.2022 | zobr: 30x

A je tady poslední hlášení z Podmitrova! Děti se ráno budily s pocitem, že je před námi poslední celý den na „Školce v přírodě“. Takže jsme si umyli zuby, ustlali si postele, oblékli se a utíkali na snídani! Všechny děti se krásně nasnídaly a pro zkrácení doby čekání až dojí ostatní děti a paní učitelka, si zahráli – kámen, nůžky, papír. (Tohle dělali celý týden :-) ) Jen Oliverek a Ondrášek většinou nehráli protože vždy když dojedli své jídlo, tak se otočili a pozorovali jak dojídám svůj oběd. A potom se šly děti obléknout a vyrazily před penzion, kde si zahrály hru „Hrátky na louce“. Jejich úkolem bylo nasbírat všechny dílky obrázku a když už všechny nashromáždili, tak z nich poskládali jeden velký obraz. Venku jsme toho stihli ale ještě mnohem více! Zahráli jsme si třeba ještě i hru, kdy děti sbíraly listy stromů a nosili je nám a zjišťovali, který strom má takové listy. Stihli jsme si i poslechnout povídání o mimikrách a na obrázcích zjišťovali které zvířátko se chce zalíbit a které se spíše skrývá. Ještě před obědem jsme si rychle pohráli na hřišti. Když jsme dorazili do jídelny, tak jsme ucítili sladkou vůni – na oběd jsme měli gulášovku a jahodové knedlíky! Poté si šly děti odpočinout do postýlek a po probuzení šly opět ven, tentokrát do lesa. Dostali od Ferdy škrabky a zkoušely tvořit z přírodnin. Potom děti přemluvily Ferdu, aby si mohly ještě jednou zahrát hru „Bouřka, povodeň a blesk“. Když už byly děti unavené, tak jsme se vydali dovnitř a vybarvili si omalovánku pomocí vodovek a temperek. A po svačince na nás čekalo už jen závěrečné vyhodnocení celého ozdravného pobytu. Promítli jsme si naše fotky a s Kubou a Bárou si naposledy popovídali o Ferdovi.

K večeři jsme měli sekanou a bramborovou kaši a šli na pokoj balit kufry. Děti si ještě stihly hrát s hračkami, které jsme si přivezli ze školky. :-)

Večer jsme si udělali „pyžamovou párty“. Děti dostaly svítící náramky a ve tmě se pořádně vyřádily! Přečetli jsme si poslední várku pohledů, snědli poslední kousky dobrůtek a rozdali si poslední dárečky, diplomy a medaile. Poté jsme se šli umýt a spinkat. :-)

Děti se už moc těší na zítřejší ráno. Budeme vyjíždět kolem 9:30 ráno a mezi 13. a 14. hodinou budeme u školy. Až budeme ve Frýdku - Místku, tak vám pošlu sms. :-)

Ještě bych vás chtěla poprosit, jestli doma při vybalování najdete něco není vaše, přineste to prosím do školky.


Tady jsou ještě fotečky a tady krátký vzkaz! :-)

Mise Podmitrov - 4. den | 09.03.2022 | zobr: 27x

Dneska ráno nás opět probudilo sluníčko. Děti si oblékly oblečení, které mají nachystané už od večera a na snídani si vzaly i láhve na pití. Měli jsme před sebou totiž velký výlet. Na snídani jsme se proto pořádně najedli vánočky, načepovali si pití a jablíčko si sbalili do batohu. Vydali jsme se k Mariině studánce a cestou k ní, jsme si prohlídli kůrovce a různé červy a vajíčka na kůře stromů. Poslouchali jsme zvuky přírody a naučili se počítání letokruhů na kmeni stromu. U studánky jsme si snědli svačinu a vraceli jsme se k chatě. Všichni jsme se cestou těšili na oběd, protože na nás čekal knedlík, maso a špenát. Poté si šly děti odpočinout, protože byly unavené z dopoledního výkonu. Občas šlo z pokoje slyšet, jak se kluci mezi sebou baví: „Za jak dlouho budeme vstávat?“ a odpověď zněla: „Nevím, běž se jí zeptat“ :-) Takže jsme se opět oblékli a přichystali a šli na svačinku (houska se sýrem). A protože bylo venku pořád tak krásně, vzal nás Ferda s Beruškou do lesa, kde si děti zahrály hru „Stopování“. Každý si nasbíral obrázky pěti zvířat, které si našel podle cestiček ze stop zvířat. Když jsme se následně přesunuli do budovy, tak jsme si všechny obrázky nalepili na papír a podle instrukcí razítkovali jejich stopy.

Na večeři jsme měli bulgurové rizoto, které všechny děti snědly (možná proto, že věděli, že si na pokoji dáme potom i nějakou tu sladkost :-) ) Dnes mě děti vystřídaly u utírání jejich jídelního stolu a všichni si mokrý hadřík podávali a mooc je to bavilo :-D

Ještě předtím, než jsme si četli pohlednice, tak si děti ozdobily své plátěné tašky, do kterých si potom daly všechny své dárečky. A dneska se nerozdávaly jen dárečky ale i diplomy za všechno možné, co už děti zvládly! :-) S vědomím toho, že už se nám pobyt krátí, si šly děti lehnout do postýlek a spinkat.

Tak i vám dobrou noc a tady můžete kouknout na fotky. :-)

Mise Podmitrov - 3.den | 08.03.2022 | zobr: 29x

Dneska jsme se probudili do krásného slunečného rána. A to víte, že se nám hned vstávalo mnohem lépe! Rychle jsme se zvládli připravit a vyrazili na snídani. Když jsme se posilnili, mohli jsme se přesunout do učebny „U Ferdy“, kde nás už vyhlížela Beruška. My jsme vám ale stihli nahrát ještě i krátký vzkaz. (tady) Měla pro děti připravené dílničky – skládačka beruška, tangramy, výroba časového kolečka (vývojová stádia mravence), bludiště, omalovánky a obrázková knížka „Já mravenec“. Děti si mohly vybrat libovolné stanoviště a vše si projít. Po dílničkách se k nám přidal i Ferda a společně jsme si zahráli hru „Suchý odlov“, kde jsme lovili různé vodní živočichy pomocí udic. Nebylo to ale tak jednoduché, děti totiž musely zvířátka řadit i podle druhu. K svačince jsme si dali banán a vyrazili ven! Prošli jsme se k ohradě s koňmi a u řeky si děti vyzkoušely co na vodě plave a co ne. Poté jsme se rozdělili na dvě družstva a zahráli si na rybky a chrostíky. A celý dopolední program jsme zakončili na hřišti, kde se děti mohly krásně vyřádit před obědem. Pochutnali jsme si na hráškové polévce a holandském řízku s bramborovou kaší. Následně jsme se šli převléknout do pyžámek a odpočinout si. Když se děti probudily, šly si vyrobit chrostíka a pak jsme se vydali opět ven. Tak krásné počasí se musí přece využít! :-) Zahráli jsme si hru „Tůňka“ a sbírali různé obrázky vodních zvířat. A protože jsou děti šikovné a rychle to zvládli, tak jsme se vydali ještě na krátkou procházku a v lese stavěli domečky pro zvířátka z různých přírodnin. A se západem sluníčka jsme šli na večeři (zapečené těstoviny) a moc se všichni těšili na ten krásný večerní rituál, který jsme dnes doplnili i o sprchování, což byla veliká legrace!

Krásný večerní rituál zahrnuje: nachystat oblečení na ráno, rozbalit si dobrůtku, přečíst si pohledy, nalepit nálepku na záložku, rozdat si dárečky, trošku pozlobit paní učitelku Kamilku :-), převléknout do pyžama, vyčistit zuby, poslechnout si pohádku, vyčůrat, pomojat, popusinkovat a spinkat <3

A ještě jedna novinka z dneška - Tobiáška v noci navštíví zoubková víla (kývající se zub, je fuč) :-)

Fotky z dnešního dne najdete tady. :-)

Mise Podmitrov - 2. den | 07.03.2022 | zobr: 44x

První noc proběhla v úplném pořádku, bez buzení, pláče a všechny děti se krásně vyspinkaly. Po budíčku si vyčistili zuby, převlékli se a ustlali si postele. Poté jsme vyrazili na snídani, kde byla přichystaná úplná hostina – rautové stoly. Ale většina našich/ vašich/ mých dětí zvolila klasiku, a to byly kuličky s mlékem. Po snídani si děti vybarvily a podepsaly vstupenky do mraveniště, kde se z nich staly kukly a následně si vybírali barevné šátky, protože už postoupili na post mravence. Museli této nové pozice hned využít a vydali se na průzkum okolí. Od svačiny nám zbyly jablka a těmi jsme nakrmili prasátka. Dokonce jsme viděli i husy, jelena a ovečky. Potom si v lese zahráli na mraveniště, kde se dozvěděli další role mravenců – mravenčí královna, průzkumník, zásobovač a mravenčí chůva. Samozřejmě, že si všechny pozice všichni vyzkoušeli. Po obědě si užili odpolední klid a pak už na nás zase čekal Ferda. Měl pro děti připravené nejrůznější mravenčí skládačky, vystřihovánky či hledání rozdílů. A po odpolední svačině jsme šli na zříceninu, která je nedaleko. Všechno jsme krásně prozkoumali (jako správní mravenci) a v lese si postavili mraveniště z přírodnin a zahráli si hru – „Bouřka, povodeň a blesk“. Před bouřkou se děti musely schovat, při povodni vyskočit na pařez a když zazněl blesk, tak musely rychle utíkat za Ferdou a dát si s ním placáka. Po večeři jsme si rozdali dobrůtky z domova, různé dárečky a odměny a nalepili další nálepku na naši záložku. A samozřejmě nesmíme zapomenout na POHLEDY! To bylo radosti! Celí šťastní jsme se šli umýt, převléknout do pyžámek a šup – poslouchat tu super pohádku u které se pořád všichni smějeme. Potom už jen pomojat, pohladit, popusinkovat a spinkat. (Dneska četla dětem pohádku, paní učitelka Jednorožec)

Koukněte na dnešní fotky, děti už spinkají a zítra se zase ozvu! Dobrou noc :-) foto

Zajímavost na závěr: Dozvěděli jsme se, že pro prasata je jablko něco jako cukr pro nás. Prostě hoodně energie.

Pančelka Jednorožec :-)

Mise Podmitrov - 1. den | 06.03.2022 | zobr: 57x

Tak a je to tady! Ozdravný pobyt, na který jsme se všichni tak moc těšili, je konečně tady! Cestu autobusem jsme zvládli na jedničku. První otázky typu – „Kdy už tam budem?“ se objevily cca po prvních 20 minutách. Po dalších 20 minutách, přišla na řadu otázka – „Můžu si vytáhnout svačinu?“ a když se za dalších 20 minut ozvalo – „Mě se chce čůrat!“, tak jsme věděli že výlet nám krásně začal se vším všudy a můžeme pokračovat. Takže jsme v polovině cesty udělali zastávku a všechny tyto potřeby naplnili. O půl 1 jsme dorazili na místo. Děti se šly podívat na své pokoje a těšily se, až si zamluví tu nejlepší postel! Poté jsem dětem vybalila všechny věci do skříní a šli jsme si dojíst svačiny z domova. Po jídle jsme šli do učebny „U Ferdy“, kde jsme se seznámili s lektory Kubou a Barčou, kteří děti přivítali, řekli jim základní pravidla, které musí dodržovat a provedli je po celé budově. A protože nastal čas večeře, tak jsme se přesunuli do jídelny a pochutnali si na smažené rybě s bramborem. S plnými bříšky jsme šli na pokoj a rozdali si první dárečky a dobrůtky. Pak už následovala jen večerní hygiena, převlíknout se do pyžámek a poslechnout si pohádku na dobrou noc. Celou pohádku jsme se prosmáli, protože jsme četli o Kosprdovi a Telecí. Po pomojkání a pusinkách na dobrou noc jsme se uvelebili a teď už si necháváme zdát o tom, co všechno zažijeme zase zítra!  

Koukněte na dnešní fotky. Zítra jich bude určitě více, protože už budeme mít celodenní program! :-) foto

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki