Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

skola@zsamskastanova.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

Den dětí | 27.05.2022 | zobr: 17x

Akce ke Dni dětí Usmívající se

BROUČCI                                                                         SLUNÍČKA

Rozhodnutí o přijetí do MŠ | 23.05.2022 | zobr: 8x

Klikněte na obrázek pro zobrazení dokumentu.

Výlet | 22.05.2022 | zobr: 8x

Zápis do MŠ | 12.04.2022 | zobr: 23x

Mateřská škola Habrová 249, Třinec
    srdečně zve k zápisu 
pro školní rok 2022/2023
ve dnech 2. a 3. května 2022

Pondělí 2. 5.  7.00 – 15.00 hod.
Úterý     3. 5.  9.30 – 15.00 hod.

2. 5. - Den otevřených dveří v době
          od 9.30 – 11.00 hod.
        - v 9:00 pohádka pro děti, poté prohlídka
           prostor MŠ

Bližší informace týkající se zápisu naleznete zde.

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání zde. 

 Důležité tiskopisy potřebné k zápisu do mateřské školy ke stáhnutí níže:

K zápisu dítěte vezměte s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

Informace o povinném předškolním vzdělávání - zde.

Obecně závazná vyhláška č.2/2018 O školských obvodech základních a mateřských škol zde.

Králičí stezka | 11.04.2022 | zobr: 15x

Zápis do ZŠ | 24.03.2022 | zobr: 14x

Plavání Sluníček | 22.03.2022 | zobr: 15x

PODMITROV - 5.DEN | 11.03.2022 | zobr: 20x

Podmitrov 5. den
   Tak a máme tu poslední den. Všichni se od rána usmíváme, protože už je čtvrtek a zítra jedeme domů. Jupíííí :)
   Dnes, častěji něž obvykle, slýcháváme od dětí, že už se moc těší domů a že se jim stýská. Není divu, už je to čtvrtý den, co vylétly z hnízdečka, takže smekáme. Dopoledne byly připraveny dílničky – takový malý výtvarný ateliér. Děti dostaly velké obrázky, které si mohly vybarvit vodovými nebo temperovými barvami. Práce jim šla hezky od ruky, protože jim k tomu Jureček pěkně prozpěvoval . Asi takto. Když si všichni obrázek vybarvili, sešli se vedle v učebně, kde si mohli prohlédnout pakobylky a ti největší „odvážlivci“ si je nechali položit na ruku.
   Po svačině jsme se převlékli ven, kde na děti čekala hra „Sestavíme si louku“. Děti byly rozděleny do skupin a jejich úkolem bylo doběhnout ke stanovišti, vzít si obrázek, vrátit se zpět a postupně poskládat „louku“. Další hra, která následovala, byla zaměřená na vnímání detailů. Děti běhaly na louku, odkud přinášely listy stromů, které třídily podle barev a tvarů. Na konec hry si jednotlivé listy pojmenovaly. V altánku měli lektoři pro děti nachystané obrázky živočichů a vysvětlili dětem, co znamená pojem „mimikry“. Po „práci přišla zábava“ – děti se vydováděly na hřišti u penzionu. Tím jsme ukončili dopolední program, čekal nás oběd a odpočinek.
   Odpoledne jsme se vydali do lesa, kde si děti mohly oškrábat škrabkou klacíky a stavět domečky z přírodnin. Stihli jsme si ještě zahrát hru „Na zvířátka“ v níž se měly děti dotknout země tolika částmi těla, kolik mělo určené zvíře nohou. Dětem se ve hře dařilo a za odměnu si zahrály hru, která se jim velice líbila, a to Bouřka, blesk, povodeň.
   Po odpolední svačině děti zažily dobrodružství – musely zachránit Ferdu, kterého pavouk uvěznil ve své síti. Vše dopadlo dobře, Ferda byl zachráněn. Po té následovalo promítání fotek z celého týdne a společné zhodnocení.
   Po tříhodinovém balícím maratonu s odskokem do sprch jsme zdárně zaklapli poslední víko kufru. To však nebyl konec. Postupně se vynořovaly děti s ponožkami, tepláky, sprchovým gelem, pastelkami nebo třeba s oteplovačkami. Nevadí – jak říká staré české pořekadlo: „Co tě nezabije, to tě posílí.“….. a my jsme zase o něco silnější.

Pár hlášek na závěr:

- „A čí je ta ponožka?“ -----„Ači moje.“

- „Paní učitelko, mě vypadl zub“. - „A kde ho máš, dáme ho pod polštář zoubkové víle?“ – „V koši.“ – „Tak ho zabalíme a ukážeš ho mamince.“ Dítě: „By se lekla.“

- „Čí to jsou tepláky?“ Nastalo ticho, a jelikož máme poslušné rodiče a většina věcí byla podepsaná, po přečtení jména na štítku jsme našli majitele a řekli: “Ale tady je napsané tvoje jméno“ Dítě:“Aha, tak asi moje.“

   Milí rodiče, chtěli bychom Vás poprosit, pokud najdete mezi věcmi něco, co vám nepatří, přineste to, prosím, do MŠ.

   Připomínáme, že v pátek je plánovaný odjezd v 9:30 hod. a předpokládaný příjezd ke škole je mezi 13 – 14 hod. Až budeme ve Frýdku Místku, napíšeme vám zprávu do skupiny na WhatsApp.  

Tím se s vámi loučíme a těšíme se zítra na viděnou.

Asi ještě netrpělivě čekáte na fotečky, tak tady je máte.

Gabka a Monča

PODMITROV - 4.DEN | 09.03.2022 | zobr: 24x

Podmitrov 4. den
   Hlásíme se z Podmitrova. Venku dnes bylo slunečné ráno a my jsme se těšili na výlet. Do batůžku jsme si zabalili pití, kapesníky, na svačinu jablka a vyrazili jsme na cestu. Nejdříve jsme vystoupali do kopce a přes pole jsme došli k posedu, kde si děti mohly odpočinout, napít se čaje, rozhlížet se po krajině a poslouchat zvuky přírody. Třebaže bylo po snídani, první „hladoši“ se již hlásili o jídlo, protože měli chuť na jablko. Domluvili jsme se však, že si ho dáme u studánky. Jureček si jako vždy prozpěvoval a s lektory jsme usoudili, že si zpívá pořád, vlastně i při čůrání. Cestou ke studánce se děti dozvěděly, proč je nebezpečné vylézat na hromady kmenů, co to jsou letokruhy, na kůře stromu pozorovaly kůrovce a cestičky, které dokážou vytvořit, viděly různé larvy a vajíčka brouků. Děti usoudily, že stromy se tady v lese kácejí proto, aby měli lidé čím topit. Logické, že? Kdo by to byl řekl, že to může být kvůli kůrovci.
   Terén byl celkem členitý, jelikož díky kácení stromů jsou cesty v okolí rozježděny těžkými stroji - dětem to však nevadilo a statečně šlapaly a překonávaly vzniklé překážky. V lese si některé z dětí dokonce zavyly jako vlčata a měly ohromnou radost, jak jim to krásně šlo.
   U studánky si děti vytáhly z batůžků jablka, aby doplnily volné místo v břiše, ale aby se i nabily energií.  Jen naše Gábinka začala kňourat, že jablko nemá. Rosálka, ta se ani neozvala. Seděla zamračená, se sklopenou hlavou a na otázku, proč si jablko nevzala (od Berušky), odpověděla, že ji ho maminka nenachystala…. Paní učitelky se však „obětovaly“ a daly holkám svá jablka, aby neumřely hlady. 
   Po malém odpočinku jsme se vydali zpět do penzionu kolem říčky „Bobrůvky“. Cesta utíkala celkem rychle a za nedlouho jsme byli zpět příjemně unaveni a těšili se na oběd – bramboračku a špenát s pečeným masem a s bramborovými knedlíky. Kdo by tomu řekl, že jsme doposud ušli 10 000 kroků!!!
   Tentokrát děti, příjemně unavené, usnuly rychleji, než obvykle. Nabraly spoustu sil na odpoledne, kdy na nás čekalo dobrodružství v lese. Nejdříve si děti prohlédly obrázky lesních zvířat a jejich stop, a po té vyrazily „Na stopovanou“. V lese byly rozmístěny stopy 5 zvířat, které děti dovedly k danému zvířeti a z kapsáře, umístěného na stromě si vzaly obrázek příslušného lesního zvířete. Kdo jich postupně našel 5, měl vyhráno. Obrázky si děti odnesly do penzionu, kde v učebně „U Ferdy“ poslouchaly příběh, podle kterého lepily na papír zvířata a razítkovaly stopy. Nebylo to vůbec lehké, protože děti musely pozorně poslouchat, aby věděly, odkud – kam mají stopy narazítkovat. Do večeře všichni činnosti zvládli a obrázky si pěkně vybarvili. Někteří si dokonce dali razítko na ruku, protože se jim strašně líbilo. 
   Večer probíhal tradičně – rozdání dárečků, mlsání sladkostí, četba pohlednic a pohádek před spaním. Pro zpestření jsme dětem tvrdily, že jsme jim včera večer všechny sladkosti snědly – a oni všichni, někteří sice neochotně, řekli:“NEVADÍ“.

 A víte, na co jsme přišli? No přeci že už se jen 2x „vyspinkáme“ a jedeme domů.

Dobrou noc Monča a Gabča

Račte vstoupit do dnešní galerie zde.

PODMITROV - 3.DEN | 08.03.2022 | zobr: 24x

Podmitrov 3. den
   Druhou noc máme za sebou. Děti se vyspaly do růžova a tvrdily, že se jim spalo lépe, než včera. Není divu, pohyb na čerstvém vzduchu jim dělá očividně móóóc dobře a k tomu absolvují program, který je pestrý a plný různých aktivit.
   Dopoledne začalo pokračováním dílniček ze včerejška, ve kterých děti skládaly vývojová puzzle vážky a mravence, prohlížely si knížky o Ferdovi Mravenci, sestavovaly velkou skládanku mravence, vyhledávaly rozdíly na obrázcích, dokreslovaly chybějící části těla různých živočichů a vystřihovaly vývojová stádia motýla, která řadily podle posloupnosti. Po svačině jsme vyrazili ven. Venku krásně svítílo sluníčko, obloha byla bez mráčků, nálada byla díky krásnému počasí hned „sluníčková“. Cestou ke koním měly děti najít jakoukoliv přírodninu, která je zaujala, aby u říčky vyzkoušely, zda bude plavat nebo se potopí. Na louce si pak všichni zahráli hru Na chrostíky a rybky. Po té si děti s radostí zadováděly na hřišti u penzionu.
   
Když si děti v poledne odpočinuly, vyrobily si chrostíky. Po svačině jsme šli ven, kde byly děti přivítány hou. V tůňce žila zvířátka, která děti lovily. Jelikož se ve vodě nedá dýchat, musely děti zatajit dech a na znamení vyběhnout do tůňky pro zvířátko podlepené barevným papírem podle předem určené barvy. Hned po té následovala hra Na predátory, která děti velmi bavila, a chtěly ji několikrát opakovat. V rybníku sídlil predátor, který se snažil ochránit své živočichy a koho se dotknul, ten musel obrázek vrátit zpět a udělat pár dřepů. Pak jsme se vydali na procházku kolem zříceniny do lesa, kde měly děti volné hry. Kluky nejvíce ze všeho zaujaly kořeny vyvráceného stromu, ze kterých se rozhodli vyrobit bunkr. Klacky hloubili díry – okna a po kořenech s radostí šplhali.
   A víte, na co se děti od rána těšily? Na večerní „koupání“. Sprchování nám opravdu dalo zabrat, ale děti si to vážně užily. Už to nejsou „smraďoši“, ale jsou to voňavá zlatíčka. 
   Že nevíte, co následovalo pak? Dárky, sladkost, pohlednice, čištění zubů, pohádka a hybaj do postele!!! V posýlce všichni čekali na pohlazení a pusinku na líčko a pak sladce usnuli.

Foto k nahlednutí zde .... a uvidíme se zítra.

 

stránka: 12

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.: 558 993 627
       730 575 887

Kuchyň: 558 993 628

mshabrova@zsamskastanova.cz

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki