Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

skola@zsamskastanova.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Lenka Puczoková, třídní učitelka

Běh pro hospic

V úterý 14.6. jsme se s vybranými „běžci“ – dětmi, kteří nebyli po nemoci nebo neměli jiná omezení, vydali podpořit dobrou věc a zaběhli jsme si trasu připravenou v našem lesoparku jako podporu hospiců nejen v Třinci. Pro děti kromě trasy byl také připraven doprovodný program, kde se mohli se ptát zdravotníka na péči o naše starší spoluobčany, kteří potřebují péči a pomoc. Zdravotní klauni se postarali o zábavu na atletickém stadionu a děti obdrželi diplomy, jako poděkování a odměnu za jejich výkon. Jsme rádi, že jsem aspoň takto málem mohli pomoci dobré věci a podpořili péči o staré občany naší země. Nejvíc nás bavila bublinková SHOW, kterou nám předvedli skvělí klauni!!!!!

  

Knihovnická lekce červen

V pondělí 13.6. jsme se opět a tentokrát již naposledy v tomto školním roce vydali do knihovny na naší oblíbenou pobočku na Sosnu. Tentokrát jsme si hráli s nesmysly a že to teda nesmyslely byly. Tvořili jsme různá slovo, skládali nesmyslné obrázky, tvořili k nim příběhy a opravdu jsme se u toho dobře bavili. A protože bylo krásně, tak jsme se vraceli do školy pomalu a přes hřiště Usmívající se . Už teď se všichni těšíme na příští školní rok a další nabídku knihovny Třinec ne jen pro naší třídu.

   

Gymnastická hala

Ve čtvrtek 9.6 jsme se zúčastnili sportovního dopoledne společně se všemi žáky naší školy v gymnastické hale v Třinci. Pod vedením profesionálních gymnastických trenérů a mé maličkosti si děti vyzkoušeli základní gymnastickou průpravu a cviky na vybraných nářadích. Učili jsme se kotoul vřed a vzad, výskoky, koordinaci a balanc na kladinách – zvládli jsme i holubičky na velké kladině. Nejvíc ale všechny bavily skoky na velké trampolíně a skoky do jámy. Někteří skákali na nohy, někteří saltem vřed, někteří šipky a některé jsme pak s jámy skoro nemohli vytáhnout Usmívající se . Děti si to velice užili, i když byli po výkonu unavení, červení a zpocení. I přesto se se při odchodu ptali, jestli mohou jít zase příště. A můžu jim slíbit, že na podzim se do haly vrátíme.

     

Oslava dne dětí a hlásíme, že kouzelník PŘIŠEL Usmívající se

Jak všichni víme 1. června děti slaví svůj svátek a proto pro ně byl připraven na čtvrtek den bez učení a plný zábavy. Nejprve jsme se sešli společně ve třídě při společném třídním kruhu a počkali jsme na jestli přijde slíbený kouzelník. A byl opravdu skvělý, prvně mi nechal zmizet a následně v krabičkách objevit můj snubní prstýnek. Pak mi nechal zmizet mobil a hodinky a nakonec se můj prstýnek vznášel ve vzduch….Děti a také my učitelé jsme na kouzla koukali s údivem a nad některými budeme ještě dlouho přemýšlet. Do spousty aktivit se kouzlení se také zapojily děti, které se málem poprali, aby mohli také kouzlit. 

  

Knihovnická lekce s Velrybou Grétou o ekologii 

V úterý 24.5. jsme se opět vydali do knihovny, tentokrát na Terasu. Den jsme si zpříjemnili procházkou, jelikož nám počasí opravdu přálo, nebylo ani teplo, ani zima.

V knihovně na nás čekala paní knihovnice Simča, která si pro nás připravila moc pěkné povídání o Velrybě Grétě, mořském světě a jejich trablech se znečištěním moří a oceánů. Povídali jsme si o různých druzích velryb, zjišťovali jsme, co o velrybách už víme a dozvěděli jsme se spoustu novinek. Také jsme si poslechli velrybí zpěv a hned si ho taky vyzkoušeli – ještě, že jsme v knihovně byli sami Usmívající se. Následně už ne tak vesele jsme shlédli krátké filmy o znečištění moří a oceánů a foty, které jsem viděli, nás opravdu rozesmutnili a tak jsme se společně zamýšleli nad tím, jak můžeme pomoci a chránit i my naší překrásnou přírodu a vše co k ní patří.

Celý den se nesl v duchu mořského světa. Ve středu jsme si v rámci češtiny sepsali, co se nám na knihovnické lekci nejvíce líbilo a jak jsme den s velrybami strávili. A následně v hodinách pracovní činnosti a výtvarné výchovy jsme vyráběli náš vlastní podmořský svět v čele s velrybou. Už nyní se těšíme na to, co vše nás čeká v červu, než se společně vydáme na tolik očekávané letní prázdniny.

   

DEN ZEMĚ 

Ve čtvrtek 21. dubna si pro školy i širokou veřejnost připravilo město Třinec ve spolupráci s místními firmami a Správou lesů - Den Země. Po dvou letech jsme se mohli opětovně vydat na náměstí Svobody před Trisii a Den Země si společně užít. Počasí nám opravdu vyšlo a mohli jsme tak strávit celý den venku plněním úkolů a aktivit připravených pro děti. Po příchodu na akci se děti rozdělily do skupinek a vydaly se plnit úkoly a aktivity připravené na jednotlivých stanovištích. Procvičovali jsme si taky orientaci na hodinách, protože se v určitou dobu musely děti hlásit a průběžně ukazovat, co již splnily a jaké stánky si prošly. Který stánek ovšem zaujal ze všeho nejvíc byl stánek „třídíme olej“, jelikož po splnění úkolů dostali hranolky zdarma – řada tam byla opravdu dlouhatánská Usmívající se. Ke konci, jsme se nejvíce zastavili u stánku spojených s přírodou, kde děti přiřazovaly nohy, zobáky, lebky a paroží k fotografiím zvířat a opravdu jsem si to užili a dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého o ochraně přírody, třídění odpadu a naší zemi. Budeme se těšit opět na příští rok.

        

Knihovnická lekce 28. března Usmívající se

I v březnu, tak jako každý měsíc jsme měli možnost navštívit pobočku naší knihovny tady na Sosně a vydat se na další dobrodružství s knihou a příběhy. Tentokrát jsme s paní knihovnicí Simčou listovali knihou o slonovi, mravenci a veverce a zamysleli jsme se na přátelstvím. Prvně jsme si přečetli kousek z knihy a následně jsme si vybrali jednu se zvířecích postav, které jsme napsali dopis.

Opět jsme pak využili možnosti se v knihovně chvíli zdržet, prozkoumat knihy, které bychom si mohli vypůjčit nebo si prostě jen tak knihy prohlédnout a prolistovat.

Tak zase v dubnu Usmívající se

    

Návštěva v MŠ Sosnová

V pátek 25.3. jsme se opět vydali za našimi malými kamarády předškoláky, tentokrát do MŠ Sosnová. Děti se přivítaly a hned na nás čekal program, tentokrát zaměřený na knihy a poznávání různých druhů knih. Následně nám děti ze školky ukázali, jaké vytvořili leporelo a tento úkol zadali  i nám. Každý z nás udělal jednu část leporela, která se následně spojila a mohly se vyprávět příběhy, podle vlastní fantazie.

A protože bylo opravdu nádherné jarní počasí, využili jsme to a šli jsme si pohrát všichni dohromady na zahradu a hřiště školky a musím, říct, že byl problém dostat nás zase zpátky do školy a k procesu vyučování Usmívající se.

Moc děkujeme za příjemně strávený čas a těšíme se na další.

   

Podmitrov 2022 

Jak už jistě všichni dobře víte v týdnu před prázdninami od soboty 5.3. do pátku 11.3. se žáci naší školy účastnili ozdravného pobytu v Lesním penzionu v Podmitrově. Z naší třídy se pobytu účastnila většina žáků a jak jsem se měli a co jsme tam všechno dělali, jistě víte jak z vyprávění dětí, tak i z fotek, které byly pravidelně vkládaný na webové stránky naší školy.

Žáci, kteří se pobytu neúčastnili si program ve škole taktéž skvěle užili, pedagogové otevřené třídy, připravili pro děti prožitkové a interaktivní dny, plné pobytu venku, návštěvy knihovny a jiných zajímavých aktivit.

Doufám, že i příští rok se budeme moci účastnit ozdravného pobytu nebo si užít týden ve škole, pokud na pobyt nepojedemeUsmívající se

Návštěva v MŠ Habrová

Ještě před ozdravným pobytem jsme se v pátek 25.2. vydali za našimi malými kamarády předškoláky do mateřské školy Habrová. Paní učitelky a děti si pro nás připravili tvoření lepení lidského těla – kostíků. Společně jsme vytvořily kostíky a následně svou práci společně vyhodnotili v kruhu  paní učitelkou Monikou. Tímto pátkem jsme také uzavřeli naše projekty o lidském těle a mohli jsme si kostíky přidat do projektů. Následně si všechny děti společně pohrály, povyprávěly o svých zkušenostech se školou a užily společně strávený čas. A i když bychom tam zůstali mnohem déle, museli jsme se rozloučit a vrátit se do procesu učení Usmívající se.

   

 

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki